Ładowanie...

Wspieramy honorowe krwiodawstwo

Niedziela 21/05/2023

Zapraszamy do oddawania krwi, kibicowania, biegaczy na rozgrzewki, dzieci do wspólnej zabawy i po balony, a zainteresowanych do rozmowy i doświadczania oddechu na własnej skórze.


Szukaj naszego loga, pytaj o ZdroweOddychanie.pl i trenera oddechu.

Jesteśmy tam dla Ciebie, dla Was. Oddychajmy zdrowo.

Ogień w płucach a kondycja
Bartłomiej Pawlaczyk trener oddechu, odżywiania i zdrowia ze ZdroweOddychanie.pl przeprowadzi w tym roku rozgrzewki połączone z rozgrzewką oddechową. Wszystko po to, aby biegło się lepiej, a przede wszystkim zdrowiej. Oddychanie to kondycja. Wiedzą to osoby, które dawno się nie ruszały. Kiedy zaczynają intensywniejszy wysiłek dostają zadyszki. Płuca zaczynają płonąć, mimo, że mięśnie mogą więcej. Doświadczają tego również sportowcy. Dlatego wciąż trenują, aby przesunąć granicę, przy której oddech i zmęczenie nie pozwalają biec tak jak się tego chce.
Trening oddechowy przesuwa granicę wydolności, podwyższa pułap tlenowy, opóźnia zmęczenie, zwiększa koncentrację, przyspiesza regenerację.

Sposób oddychania – zbuduj zdrowe nawyki
Ważne, aby zmienić nawykowy sposób oddychania
a następnie dołożyć oddechową petardę, czyli Symulację treningu wysokogórskiego. Nie wychodząc z własnego domu można zasymulować warunki oddechowe
panujące na wysokości powyżej 2500 m n.p.m. co włącza mechanizmy adaptacyjne organizmu. Zapraszamy na rozgrzewki a także relaks oddechowy po zawodach i nie tylko. Można porozmawiać z Bartkiem bezpośrednio. Szukajcie flagi, baneru czy balonów ZdroweOddychanie.pl. ZdroweOddychanie.pl jest też fundatorem nagród dla zwycięzców. Zapraszamy na stronę https://www.facebook.com/ZdroweOddychanie/ oraz www.ZdroweOddychanie.pl
a może zainspiruje Cię historia Bartłomieja: https://zdroweoddychanie.pl/historia-mojego-oddechu/

Do idei krwiodawstwa jest nam bardzo blisko
Nasz trener oddechu Bartlomiej Pawlaczyk jako student organizował i koordynował w całym Wrocławiu z ramienia organizacji studenckiej zbiórkę krwi pod nazwą Wampiriada, mimo iż sam tej krwi oddawać nie mógł. Kilka lat później oddana przez innych krew ratowała też jego zdrowie i życie.

Ciekawostka
Czerwone logo Wampiriady jako serce wpisane w literę W jest jego autorstwa i powstało pewnej nocy przed pierwszą edycją Wampiriady (było to 21 lub 22 lata temu) na obecnym Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a wtedy Akademii Ekonomicznej.